Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI ATİLA ZORLU'DAN BÜYÜK KAMPANYA

Dünya (Web Sitesi) - Web Sitesi | 10.03.2023 - 08:55, Güncelleme: 10.03.2023 - 08:55 1681+ kez okundu.
 

ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI ATİLA ZORLU'DAN BÜYÜK KAMPANYA

Yaşanan depremler sonrası Başkan Zorlu’nun büyük projesi tekrar gündeme geldi. “Tip” proje desteğimizle; sağlıklı, modern ve güvenilir yaşamın adresi: ERMENEK
Yapılan açıklamada; Yaşanan depremler sonrası Başkan Zorlu’nun büyük projesi tekrar gündeme geldi. “Tip” proje desteğimizle; sağlıklı, modern ve güvenilir yaşamın adresi: ERMENEK  Başkan Zorlu’nun yaptığı açıklamasında; 6 Şubat’ta yaşanan büyük depremler bize göstermiştir ki; Belirli aralıklarla gündeme getirilen imar affı uygulamaları risk azaltmayı hedefleyen mevzuatı ve idari işleyişleri işlevsiz kılmakta ve kaçak yapılaşmayı artırmaktadır. Özellikle imar planı bulunmayan kesimlerimizde kaçak yapılaşmaya yönelme olmaması için Ermenek Belediyesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine projeler sunmak istiyoruz. Bu düşünceyle birlikte İlçemizden  göçün önüne geçmek, nüfusun çoğunluğunun büyük şehirlerde yaşaması, köy hayatının terk edilmesi gibi durumların önüne geçmek amacıyla mücavir alan sınırlarımız içerisinde özellikle imar planı bulunmayan kesimlerde bina yapmayı düşünen vatandaşlarımıza tip proje desteği vermeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyacına uygun olan tip ve metrekarelerdeki projeler Belediyemiz aracılığıyla temin edilmesi ve vatandaşlarımıza; mimari, statik, mekanik, elektrik projeleri ve zemin etüdü konularında yardımcı olarak planlı yerleşimi daha da teşvik etmek istiyoruz. Konunun yasal mevzuat altyapısı ile ilgili olarak teknik ekibimiz gerekli mevzuat araştırmaları yapmaktadır. En kısa zamanda hemşerilerimize tip proje; statik, mekanik, elektrik projeleri ve zemin etüdü konularında yardımcı olacağız. Vatandaşlarımızın “Barınma Hakkı” Anayasal bir hak ve biz belediye olarak bu konuda bir adım atmak istiyoruz. Vatandaşlarımız, Belediyemize başvurarak hazırlanan projelerin içinden istediğini kullanarak, ilgili mevzuatlar çerçevesinde Yapı Ruhsatını da alarak bina inşasına başlayabilecekler. Hazırladığımız tip projelerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi çalışmalarımız da devam etmektedir. Bu hizmetimiz ilçemize hayırlı olsun açıklamalarında bulundu. denildi.
Yaşanan depremler sonrası Başkan Zorlu’nun büyük projesi tekrar gündeme geldi. “Tip” proje desteğimizle; sağlıklı, modern ve güvenilir yaşamın adresi: ERMENEK

Yapılan açıklamada;

Yaşanan depremler sonrası Başkan Zorlu’nun büyük projesi tekrar gündeme geldi.
“Tip” proje desteğimizle; sağlıklı, modern ve güvenilir yaşamın adresi: ERMENEK 
Başkan Zorlu’nun yaptığı açıklamasında; 6 Şubat’ta yaşanan büyük depremler bize göstermiştir ki; Belirli aralıklarla gündeme getirilen imar affı uygulamaları risk azaltmayı hedefleyen mevzuatı ve idari işleyişleri işlevsiz kılmakta ve kaçak yapılaşmayı artırmaktadır. Özellikle imar planı bulunmayan kesimlerimizde kaçak yapılaşmaya yönelme olmaması için Ermenek Belediyesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine projeler sunmak istiyoruz.
Bu düşünceyle birlikte İlçemizden  göçün önüne geçmek, nüfusun çoğunluğunun büyük şehirlerde yaşaması, köy hayatının terk edilmesi gibi durumların önüne geçmek amacıyla mücavir alan sınırlarımız içerisinde özellikle imar planı bulunmayan kesimlerde bina yapmayı düşünen vatandaşlarımıza tip proje desteği vermeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyacına uygun olan tip ve metrekarelerdeki projeler Belediyemiz aracılığıyla temin edilmesi ve vatandaşlarımıza; mimari, statik, mekanik, elektrik projeleri ve zemin etüdü konularında yardımcı olarak planlı yerleşimi daha da teşvik etmek istiyoruz.
Konunun yasal mevzuat altyapısı ile ilgili olarak teknik ekibimiz gerekli mevzuat araştırmaları yapmaktadır. En kısa zamanda hemşerilerimize tip proje; statik, mekanik, elektrik projeleri ve zemin etüdü konularında yardımcı olacağız. Vatandaşlarımızın “Barınma Hakkı” Anayasal bir hak ve biz belediye olarak bu konuda bir adım atmak istiyoruz. Vatandaşlarımız, Belediyemize başvurarak hazırlanan projelerin içinden istediğini kullanarak, ilgili mevzuatlar çerçevesinde Yapı Ruhsatını da alarak bina inşasına başlayabilecekler. Hazırladığımız tip projelerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi çalışmalarımız da devam etmektedir.
Bu hizmetimiz ilçemize hayırlı olsun açıklamalarında bulundu. denildi.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yesilermenekgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.